Kolizyjny poniedziałek. Ze zdarzenia w Kasince Małej pasażerka auta zabrana do szpitala

Kolizyjny poniedziałek. Ze zdarzenia w Kasince Małej pasażerka auta zabrana do szpitala

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dowodem na to może być smutna statystyka wczorajszego dnia. Tylko wczoraj 9 stycznia odnotowano 6 kolizji na terenie powiatu limanowskiego.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce o godz. 15:50 w Kasince Małej. 29-letni kierujący samochodem marki fiat wykonując manewr skrętu w lewo stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku kierującym samochodem marki renault.

– Pasażerka jednego z pojazdów została zabrana do szpitala. Na drodze kilka godzin prowadzony był ruch wahadłowy – mówi Jolnta Mól rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

– Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.Jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, pokonywanie zakrętów może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Zobacz również