Pościg za kierowcą Forda Mondeo ulicami Limanowej i regionu

Pościg za kierowcą Forda Mondeo ulicami Limanowej i regionu

18 stycznia ok godz. 16:45 policjanci z KPP w Limanowej podjęli pościg za kierującym samochodem marki Ford Mondeo. Kierowca auta wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i na widok funkcjonariuszy, zamiast poddać się kontroli zaczął uciekać nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe.

25-latek uciekał głównymi ulicami miasta, a następnie pojechał droga krajową K-28 w kierunku Dobrej. W czasie pościgu złamał szereg przepisów o ruchu drogowym m.in.: wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych oraz wielokrotnie spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Kierujący w Tymbarku przed blokadą policyjną zjechał w boczna drogę, a następnie porzucił pojazd i uciekł – informuje Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

– Samochód którym jechał został zabezpieczony. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał i żaden samochód nie został uszkodzony. Szeroko zakrojone działania policyjne pozwoliły na odnalezienie kierującego, któremu wczoraj 19 stycznia przedstawiono zarzuty i zatrzymano prawo jazdy – dodaje.

25–letni mieszkaniec gminy Limanowa odpowie teraz przed sądem m.in. za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu oraz za szereg innych wykroczeń.

Zobacz również