W Zakopanem Weronika Kaleta wystartowała "na piątkę"

W Zakopanem Weronika Kaleta wystartowała "na piątkę"

Wysokie, piąte miejsce, w inauguracyjnych zawodach Pucharu Grupy AZOTY zajęła Weronika Kaleta, mieszkanka Kasiny Wielkiej. Biegaczka narciarska reprezentuje barwy LKS HILLTOP Wiśniowa – Osieczany/SMS Zakopane.

 – Trasa jest bardzo trudna, wymagająca, ale dla wszystkich. Myślę, że kryzys każdy z nas miał na podbiegach, tutaj są one bardzo mocne – mówiła na mecie – Liczę na jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Wiążę swoją przyszłość z biegami. Jestem z Kasiny Wielkiej, miejscowości, skąd pochodzi Justyna Kowalczyk. To mi daje kopa, mobilizuje mnie do walki – dodawała.

W sobotnich zmaganiach startowało 256 zawodniczek i zawodników. Rozegrano je  trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” został zainaugurowany w prawdziwie zimowej scenerii. Uczestnicy biegali stylem klasycznym.

W niedzielę w Zakopanem zawodnicy  rywalizowali stylem łyżwowym. Weronika była szósta.

W najbliższy weekend Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” przeniesie się do Tomaszowa Lubelskiego. – Zawody nie są zagrożone nawet, gdyby wystąpiły jakieś anomalie pogodowe, a żadne takie nie są prognozowane. Mimo dużych opadów śniegu nie zrezygnowaliśmy ze sztucznego naśnieżania. W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną sprinty na stadionie piłkarskim, w drugim biegi stylem klasycznym – zaprasza Kołcun.

Przypominamy, że w zawodach nie wezmą udziału najmłodsi biegacze – dla dwunastolatków i dzieci młodszych czyli juniorów E został przygotowany osobny cykl zawodów pod nazwą Ligi Regionalne Grupy AZOTY. Najlepsi z tego cyklu awansują do marcowego finału Pucharu Grupy AZOTY.

Zobacz również