Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Mszanie Dolnej zebrali ponad 127 tys. złotych

Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Mszanie Dolnej zebrali ponad 127 tys. złotych

Ponad 127 tys. złotych zebrali wolontariusze ze sztabu WOŚP w Mszanie Dolnej. Po raz kolejny mieszkańcy naszego regionu okazali wielkie serca. 25 Finał WOŚP ze sztabu w Mszanie Dolnej transmitowała nasza telewizja.

Pierwsi wolontariusze wyszli ze sztabu „Orkanówki” kilka minut po godzinie 6.00 rano. Większosć z nich został rozwieziona po regionie, gdzie w kilkudziesięciu miejscowościach naszego regionu odbyła się uliczna kwesta. My z naszą kamerą byliśmy w Dobrej.

Tymczasem w sztabie WOŚP zlokalizowanym w „Orkanówce” rozpoczynały się wydarzenia towarzyszące 25. Finałowi. Kurs udzielania pierwszej pomocy prowadził kamil gacek, a na trasę biegu po zdrowie wyruszyła kilkuosobowa grupa biegaczy z Zygmuntem Łyżnickim na czele.

Dla wszystkich strudzonych i niezmordowanych wolonatriuszy gotował Kuba i Asia Kasińscy oraz Damian Drożdż z karczmy Matras w Limanowej. Pomocą w gotowaniu gulaszu, a także kiełbasek służyły wolontariuszki orkiestry.

Odbył sie również konkurs na „Najlepsze ciacho w mieście”.

A zwieńczeniem 25. Finału WOŚP w Mszanie Dolnej była licytycja – bardzo gorąca, bo po raz kolejny okazało się, że serca mieszkańców naszego regionu są gorące. Zebrano z niej blisko 15 tys. złotych.

W sumie sztab WOŚP w Mszanie Dolnej zebrał ponad 127 tys. złotych. Ubiegłoroczny rekord został pobity…ale chyba nie o bicie rekordów chodzi. Tylko o wspólną pomoc i jej niesienie dla drugiego człowieka.

Fot.:WOŚP Mszana Dolna

Zobacz również