Janusz Potaczek o plebiscycie "GK" na "Osobowość Roku": – Ta Pani w polityce wysoko zajdzie

Janusz Potaczek o plebiscycie "GK" na "Osobowość Roku": – Ta Pani w polityce wysoko zajdzie

Zakończyło się głosowanie czytelników Gazety Krakowskiej w plebiscycie Osobowość Roku.Czytelnicy wybrali osoby, które w mijającym roku zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Tytuły przyznano w czterech kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, samorząd i społeczeństwo lokalne oraz biznes.

W kategorii samorząd i społeczeństwo lokalne czytelnicy mogli swoje głosy oddawać na Ewę Filipiak, Jana Puchałę, Pawła Ptaszka, Władysława Pazdana, Władysława Biedę i Janusza Potaczka. Wójt Niedźwiedzia na poniedziałkowej sesji w charakterystyczny dla siebie sposób podsumował wyniki głosowania zwracając się do radnych aby Ci w jego imieniu podziękowali mieszkańcom za oddane głosy:

– Niestety w tej sprawie przegrałem – mówił z uśmiechem na ustach nagradzany w plebiscycie Gazety Krakowskiej dla najpopularniejszego wójta i zdobywca co najmniej pięciu Kapeluszów Witosowych – samorządowiec.

– Muszę pochwalić jednak moją kontrkandydatkę Panią Ewę Filipiak, radną powiatową, która potrafiła ze mną wygrać w ostatniej chwili. Zmobilizowała swoich znajomych i w ciągu 2 godzin zebrała ponad 100 głosów. Ja nie znam się na tych „piekielnych maszynach” (głosy czytelnicy oddawali sms przyp.red.). Jestem przekonany, że ta Pani wysoko zajdzie w polityce – zaznaczył z uśmiechem na ustach Janusz Potaczek.

Wójt Niedźwiedzia w plebiscycie tym zdobył 251 głosów. Trzeci w tym plebiscycie był Jan Puchała. Starosta Limanowski nie omieszkał na stronie internetowej pogratulować swojej koleżance z rady.

Słowa uznania kieruję także do naszej Radnej Powiatu Limanowskiego Pani Ewy Filipiak, która w plebiscycie zdobyła 405 głosów. Serdecznie Pani gratuluję, bo uzyskany wynik to dowód na duże poparcie wśród internautów. Cieszy mnie fakt, że młodzi ludzie nawzajem się wspierają, to dobrze rokuje na przyszłość. Mam nadzieję, że przełoży się to w poparciu podczas wyborów samorządowych.

W kategorii kultura bezkonkurencyjna była Jadwiga Postrożna, która otrzymała 1048 głosów. Kategorię „Biznes” zdominował Stanisław Gągała, prezes firmy Gold Drop. Z kolei za działalność społeczną i charytatywną został wyróżniony Paweł Poręba

Zobacz również