Justyna Kowalczyk na MŚ w Lahti w swoim "koronnym" biegu zrobiła co mogła

Justyna Kowalczyk na MŚ w Lahti w swoim "koronnym" biegu zrobiła co mogła

Podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w fińskim Lahti, rozegrano bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet. Zwyciężyła Marit Bjoergen (Norwegia). Nasza Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

   Rafał Kubowicz

Cóż… Apetyty były znacznie większe. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej cały sezon 2016/17 podporządkowała sobie pod ten jeden start. Nie wyszło… Tragedii nie ma… Każdy inny nasz reprezentant, który zająłby 8 miejsce podczas Mistrzostw Świata, byłby gloryfikowany niczym zwycięzca. Bieg w wykonaniu naszej zawodniczki nie był najgorszy. Justyna dała z siebie wszystko, a jednak czegoś zabrakło żeby cieszyć się z miejsca w ścisłej czołówce? Justyna Kowalczyk to postać wyjątkowa w historii naszego sportu. Dziewczyna bez bazy i zaplecza, mając pod ręką tylko trenera Aleksandra Wierietielnego, wskoczyła na salony sportów zimowych.

Tam gdzie jest, zawdzięcza to tylko własnej ciężkiej pracy. Kariera sportowca kiedyś się zaczyna, ale też nieubłaganie zmierza do końca. Justyna jest zdecydowanie blisko stacji końcowej, jeżeli chodzi o profesjonalne uprawianie biegów narciarskich. Jest to osoba która dała kibicom wiele radości, wiele pozytywnej energii oraz przeżyliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil. Adrenalina skakała mocno i w górę i w dół. Tak więc delektujmy się startami Justyny Kowalczyk.

Nieważne które zajmie miejsce. Jest to wielki, genialny i już legendarny sportowiec. A że bez medalu wraca do kraju? Trzeba w życiu mieć trochę dystansu do wszystkiego…

– Byłam dzisiaj za wolna. Myślałam, że jestem w stanie biec szybciej. Wynik nie odzwierciedla mojej aktualnej formy, a tą jedyną szansę jaką miałam wykorzystałam tak jak wykorzystałam… – powiedziała w rozmowie z reporterem Eurosportu tuż po zakończonym biegu Justyna Kowalczyk.

Podczas startu narciarki z Kasiny Wielkiej na trasie 10 km „klasykiem” nie zabrakło również kibiców z Fan klubu, którzy od startów na IO w Turynie (2006) jej kibicują.

Lahti – 10 km stylem klasycznym (28.02.17)

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 25:24,9 s

2. Charlotte Kalla (Szwecja) 26:05,9 s

3. Astrid Jacobsen (Norwegia) 26:20,4 s …

8. Justyna Kowalczyk 26:59,4 s

Zobacz również