Limanowa. W Parku Miejskim trzech mężczyzn zaatakowało 69-letnią kobietę

Limanowa. W Parku Miejskim trzech mężczyzn zaatakowało 69-letnią kobietę

Limanowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój – zaatakowali oni 69-letnią kobietę w Parku Miejskim w Limanowej

Do zdarzenia doszło w miniona sobotę (11 lutego). Ok.  16.00 w Parku Miejskim w Limanowej, 3 mężczyzn usiłowało dokonać rozboju na 69-lteniej kobiecie.

– Szarpali kobietę za ubranie usiłując wyrwać jej torebkę. Kobieta podczas szamotaniny głośno krzyczała broniąc się. Udało się jej zadzwonić telefonem na numer alarmowy po pomoc. Napastnicy widząc taką postawę kobiety – sprawcy uciekli
w kierunku centum miasta – opisuje przebieg zdarzeń Stanisław Piegza, z biura prasowego KPP w Limanowej

Informacja o zdarzeniu trafiła do patroli, które – dysponując opisem sprawców – natychmiast podjęły patrolowanie centrum miasta. Przed jednym ze sklepów w Rynku policjaci zatrzymali 3 mężczyzn: 20, 24 i 33-latka. Mężczyźni ci są podejrzewani o usiłowanie rozboju.

– Zostali oni osadzeni w aresztach Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Zapewne w najbliższym czasie zostaną doprowadzeni do prokuratury. Napadniętej kobiecie na szczęście nic się nie stało. Sprawcy nie zdołali zabrać jej torebki – dodaje S. Piegza.

Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Zobacz również