MPS w biegach narciarskich. Dobry start "naszych" dziewczyn

W sobotę i w niedzielę na trasach biegowych Kubalonki rozegrano walkę o medale Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie techniką dowolną. W niedzielę panie rywalizowały klasykiem na 5, a panowie na 10 km.

Złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie techniką dowolną wywalczyli obecnie najlepszy polski sprinter – Maciej Staręga z klubu UKS Rawa Siedlce oraz juniorka z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – Monika Skinder. Tytuł wicemistrzyni zdobyła Urszula Łętocha, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Kornelia Kubińska.

Dobrze w tej konkurencji zaprezentowały się „nasze” dziewczyny. Klaudia Kołodziej jako najmłodsza zawodniczka finału zajęła 6 miejsce, a Weronika Kaleta została sklasyfikowana na 10 miejscu.

Z kolei w niedzielne piękne słoneczne przedpołudniem na trasie biegowej Kubalonki rozpoczęła się walka na dystansach stylem klasycznym.

W biegu na 5 km bezkonkurencyjna okazała się Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice, która pewnie zgarnęła tytuł mistrzyni krajowego czempionatu. Srebrną medalistą po raz drugi z rzędu została Urszula Łętocha z klubu LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany, która do do zwyciężczyni straciła nieco ponad 50 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka klubu SS Prządki Ski – Izabela Marcisz.

Klaudia Kołodziej (LKS Witow Ski Mszana Gorna) była 5, tracąc do zwyciężczyni 1.31 s. Weronika Kaleta (LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany) była 13.

Źródło: pzn.pl