Mszana Dolna. Było –10 ºC. 33-latek leżał na podłodze. Strażnicy miejscy przyszli w porę

Mszana Dolna. Było –10 ºC. 33-latek leżał na podłodze. Strażnicy miejscy przyszli w porę

W nocy z 8 na 9 lutego, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej rozpoczęli akcję ,,Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych”.

 Akcja ta ma na celu zwracanie szczególnej uwagi na sytuację osób bezdomnych, poznania miejsc ich grupowania się na danym terenie oraz udzielanie bezpośredniej pomocy osobom bezdomnych zwłaszcza tym znajdującym się poza placówkami noclegowymi.

Podczas nocnego patrolu strażnicy miejscy  patrolując rejon dworca kolejowego w Mszanie Dolnej natrafili w jednym z kolejowych pustostanów na śpiącego mężczyznę leżącego na podłodze. Funkcjonariusze przystąpili do pomocy gdyż mężczyzna nie odpowiadał na wołania strażników. Wezwano karetkę pogotowia.

33-letniego mieszkańca Mszany Dolnej udało się obudzić i wydobyć z pustostanu. Na szczęście strażnicy w porę dotarli do mężczyzny, który nie umiał wyjaśnić dlaczego przy –10 ºC postanowił przenocować w tak ekstremalnych warunkach.

Mężczyzna odmówił pomocy od załogi karetki pogotowia, stwierdzając, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przekazali trzydziestolatka pod opiekę rodzinie. Podczas akcji wykazano dwóch mężczyzn  o statusie osoby bezdomnej. Dzięki pomocy mieszkańców naszego miasta,  osoby te otrzymują dach nad głową oraz mogą liczyć na ich pomoc.

Źródło:mszana-dolna.eu

Zobacz również