Mszana Dolna. Na ulicy Orkana z chodnikiem będzie bezpieczniej

Mszana Dolna. Na ulicy Orkana z chodnikiem będzie bezpieczniej

Miasto Mszana Dolna i Powiat Limanowski dogadały się co do budowy chodnika przy drodze powiatowej w kierunku Niedźwiedzia, która to droga jest częścią ulicy Orkana.

Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej o trwających pracach projektowych chodnika poinformował radnych na poniedziałkowej sesji Rady Miasta. – Mieliśmy małym problem związany z odprowadzeniem wody z rowu przy tej drodze, ale już został on rozwiązany. Prace projektowe mamy zakończone – zaznaczył włodarz mszańskiego samorządu – nie zdradzając jednocześnie kiedy i w jakim czasie miałaby sie rozpocząć ta inwestycja.

O potrzebie budowy chodnika przy ulicy Orkana pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. W tej sprawie nakręciliśmy również kilka reportaży z udziałem mieszkańców, których zdaniem powstanie chodnika zdecydowanie ograniczy prędkość poruszających się samochodów. W tej części ulicy, gdzie chodnik już jest kierowcy zwalniają. mają oni nadzieję, że dokończenie jego budowy do granicy z Podobinem (gm. Niedźwiedź) poprawi bezpieczeństwo. 

Zobacz również