Mszana Dolna. Scania zastąpi wiekowego Jelcza i zaparkowała w remizie

Mszana Dolna. Scania zastąpi wiekowego Jelcza i zaparkowała w remizie

Strażacy "ochotnicy" z Mszany Dolnej mają nowe auto. Co prawda, jeszcze jest ono nie używane, ale już pochwalili się nim na facebooku.

W piątek dotarł do strażackiej remizy. Wygląda bardzo okazale, jest używany, ale dla mszańskich strażaków jest bezcenny, bo oczekiwany od lat. Wóza bojowy, który sprawdszi się w akcji. 

W wyniku rozstrzygniętego przetargu samochód ten dla naszej jednostki dostarczyła firma PIOTREX z Janisławic, ma on napęd 4×4 z odłączanym napędem obu osi, blokadą mechanizmu różnicowego osi tylnej, osi przedniej i mechanizmu między osiowego, 423KM, zbiornik o pojemności 4000 l wody oraz 300 l zbiornik na pianę, dwa szybkie natarcia, każde o długości 60m oraz wiele innych udogodnień i sprzętów wpływających na sprawność i efektywność prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych oraz bezpieczeństwo podróżujących tym wozem strażaków. Samochód jeszcze nie został wprowadzony do naszego podziału bojowego ale mamy nadzieję, że wkrótce to nastąpi!! – piszą na swoim profilu facebooko2wym strażacy z Mszany Dolnej.

Używana Scania kosztowała przeszło 320 tys. złotych.

Zobacz również