Słopnice. To już pięć lat odkąd powstała ta grupa

Słopnice. To już pięć lat odkąd powstała ta grupa

Choć młodzi stażem, to o ich dorobku można by długo opowiadać. Odszukują historyczne pamiątki i prowadzą rekonstrukcje wydarzeń historycznych. To tylko niektóre działania Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych – 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK działających w Słopnicach. W minioną sobotę 18 lutego świętowali swój mały jubileusz – 5 lat istnienia.

W minioną sobotę – 18 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 5-lecia Stowarzyszenia. Wśród zaproszonych gości znalazły się przede wszystkim osoby i instytucje, które przez ten pięcioletni okres wspierały i współpracowały z grupą, pomagając się im rozwijać i realizować  ambitne plany. 
-Przybliżyliśmy zaproszonym gościom nasze początki, dokonania, oraz plany na przyszłość – mówi prezes Sławomir Szubryt. – Osoby, które nas przez ten pięcioletni okres wspierał, chcieliśmy uhonorować wręczając im pamiątkowe tabliczki oraz dyplomy. Gratulacje i życzenia przekazał członkom Stowarzyszenia także wójt Adam Sołtys. 
Przypomnijmy, że dzięki pasji i staraniom Stowarzyszenia oraz przy współpracy samorządu Gminy Słopnice powstała Ścieżka Historyczno-Edukacyjna 1 PSP AK im. kpt. Juliana Krzewickiego, organizowana jest rekonstrukcja zrzutów na Dzielcu oraz rajdy historyczne dla uczniów naszych szkół. Nieoceniona jest także wartość  materiałów i eksponatów historycznych pozyskanych przez członków Stowarzyszenia w archiwach państwowych i zagranicznych.

Zobacz również