Gmina Mszana Dolna. Były policjant pyta: – Gdzie jest radiowóz!

Gmina Mszana Dolna. Były policjant pyta: – Gdzie jest radiowóz!

Współfinansowany przez zagórzańskie samorządy nieoznakowany radiowóz KIA zamiast służyć policjantom KP w Mszanie Dolnej trafił do KPP w Limanowej. W zamian policjanci z mszańskiej policji otrzymali używany samochód marki Hyundai.

– Jaki był powód, aby nowy samochód na które m.in. nasz samorząd wydatkował pieniądze trafił do limanowskiej policji – dopytywał na ostatniej sesji Rady Gminy Mszana Dolna radny Piotr Doll, który jeszcze przed rokiem służył w szeregach limanowskiej policji.

Obecna na sesji Anna Pękała nie do końca umiała wytłumaczyć ten fakt, ale zapewniła, że ten na który teraz samorządy się złożą na pewno będzie stacjonował na parkingu mszańskiej policji i będzie służył mieszkańcom zagórzańskich samorządów.

– Ze względu na moją nieobecność w pracy (komendant wspomniała o swojej rodzinnej tragedii)nie byłam w stanie tej sprawy przyjrzeć się szczegółowo – mówiła podczas sesji Anna Pękała.

– To była decyzja komendanta, więc trudno mi się bezpośrednio do niej odnieść. Zapewniam, że ten radiowóz na który w tym roku przeznaczycie Państwo radni środki finansowe na pewno będzie służył mszańskiej policji – zaznaczyła komendant A. Pękała.

Z taboru samochodowego mszańskiej policji wycofany zostanie charakterystyczny czerwony Opel Astra, który również służył policjantom. Samochód ten ma na liczniku przejechane ponad 300 tysięcy km i zostanie on najprawdopodobniej zezłomowany – o czym również poinformowała komendant A. Pękała.

Przypomnijmy. Na zakup nieoznakowanego radiowozu dla mszańskiej policji złożyły się tylko samorządy gminy w Mszanie Dolnej i Niedźwiedziu. Radni Miasta Mszana Dolna w tej sprawie głosu nie zabrali, a sam burmistrz miasta Józef Kowalczyk był skłonny pomóc mszańskiej policji dofinansowując jej zakup fotoradaru.

Zobacz również