Justyna Kowalczyk i "spółka" 8 na mecie sztafet w MŚ w Lahti

Justyna Kowalczyk i "spółka" 8 na mecie sztafet w MŚ w Lahti

Powoli kończą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Dzisiaj odbyła się przedostatnia konkurencja biegowa kobiet – sztafeta 4 x 5 km. Zwycięstwo odniosła Norwegia. Reprezentacja Polski w składzie z Justyną Kowalczyk zajęła 8 miejsce.

  Rafał Kubowicz

     Taktyka biegu była prosta. Justyna miała wywalczyć jak największą przewagę, a pozostałe reprezentantki jej nie zmarnować. Nasza najlepsza narciarka wykonała plan, przyprowadzając sztafetę na 3 miejscu. Reszta zawodniczek pobiegła bardzo ambitnie, osiągając zaskakująco dobry rezultat.

Dzięki temu wynikowi , nasza kadra zapewniła sobie sportowe stypendium przynajmniej do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Przy okazji warto wspomnieć, iż finiszująca na ósmym miejscu Martyna Galewicz ma także zagórzańskie korzenie. Jej mama pochodzi z Kasiny Wielkiej, a jej  rodowe nazwisko to Skowronek.

   Wracając do podopiecznej trenera Wierietielnego. To w najbliższą sobotę wystartuje w Biegu Piastów w Jakuszycach. Tak więc spełni się jej kolejne marzenie, aby jako czynna zawodniczka wziąć udział w największej w Polsce masowej imprezie narciarskiej.  

   Lahti – sztafeta kobiet 4 x 5 km (02.03.17)

  1. Norwegia   (Maiken Caspersen Falla, Heidi Weng, Astrid Jacobsen, Marit Bjoergen)   52:21,5 s
  2. Szwecja  (Anna Haag, Charlotte Kalla, Ebba Andersson, Stina Nilsson)   str. 1:01,6 s    
  3. Finlandia  (Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Laura Mononen, Krista Parmakoski)   str. 1:02,1 s

…8. Polska  (Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Kornelia Kubińska, Martyna Galewicz)   str. 3:22,0 s

Zobacz również