Książki z amerykańskich szkół trafiły do Olszówki

Książki z amerykańskich szkół trafiły do Olszówki

Niecodzienna przesyłka dotarła do Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce. Jest to ponad 70 anglojęzycznych książek.

Wśród tytułów są szkolne lektury, bajki, słowniki, przewodniki po Stanach Zjednoczonych oraz biografie znanych ludzi.

Tytuły te  wzbogacą anglojęzyczną biblioteczkę naszej szkoły,  dostępną dla wszystkich chętnych i zainteresowanych – informuje koordynatorka szkolnego projektu. To doskonała pomoc w rozwijaniu umiejętności językowych, która  zapewne przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w języku angielskim, a w konsekwencji lepszej znajomości języka angielskiego.

Książki  pochodzą z likwidowanych bibliotek w szkołach amerykańskich przy bazach wojskowych w Niemczech. 

Ambasada USA przekazała je  Programowi English Teaching, a nasza szkoła jako realizator  projektu small grants w ramach ścieżki English Teaching Activities jest jednym z ich odbiorców. Dziękujemy – dodaje koordynatorka.

 

Zobacz również