Samorządy wybudują wieżę widokową na górze Lubogoszcz

Samorządy wybudują wieżę widokową na górze Lubogoszcz

Samorządy Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Niedźwiedzia wstępnie porozumiały się ws. wybudowania na górze Lubogoszcz wieży widokowej. Z kolei na Potaczkowej miałby powstać punkt widokowy.

O wspólnym pomyśle wybudowania wieży widokowej poinformował Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej. W miniony poniedziałek odbyła się sesja Rady Miasta Mszana Dolna.

– Robiliśmy juz wstępne rozeznanie tego pomysłu. Miałem okazję być w minionym tygodniu na górze Lubogoszcz z ludźmi i fachowcami, którzy znają się na tego typu inwestycja – tłumaczy włodarz mszańskiego samorządu.

Znany z zamiłowania do górskich wędrówek Józef Kowalczyk nie obawia się, że turyści masowo będą odwiedzać  górę i dzięki tej wieży ją zadeptają.

– Samorząd Ochotnicy takich wież wybuduje kilka. U nas też powinna powstać taka wieża, bo tych atrakcji dla turystów nie mamy za dużo. Krajobrazy ze szczytu są bardzo ładne. Ktoś, kto chodzi po górach wie o czym mówię.

Na razie nie wiadomo w którym dokładnie miejscu miałaby ta wieża być umiejscowiona. Koncepcji jest kilka, a zagórzańskie samorządy chcą wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Piękna Ziemia Gorczańska” inwestycję sfinalizować jak to będzie możliwie najszybciej. Koszt wybudowania wieży zależy nie tylko od jej wysokości, ale od użytego budulca i transportu materiału na szczyt góry Lubogoszcz.

Ze środków LGD samorządy chciałyby wybudować również punkt widokowy na górze Potaczkowa, gdzie obecnie znajduję się metalowy krzyż, który został wzniesiony w 2000 roku. Do wykorzystania na te inwestycje zagórzańskie samorządy maja 600 tys. złotych. Pieniądze pochodzą ze środków stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Piękna Ziemia Gorczańska”.

Zobacz również