Święto Zawodów 2017 w Limanowej

Święto Zawodów 2017 w Limanowej

8 marca we środę w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się kolejna edycja Święta Zawodów.

 Uroczystego otwarcia przygotowanych ekspozycji i stoisk dokonała Grażyna Szumilas – dyrektor ZSTiO wraz z zaproszonymi gośćmi wśród których byli: Starosta Limanowski – Jan Puchała, Wicestarosta Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Krzak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Młynarczyk, a także dyrektorzy szkół – ZS nr 1 – Eugeniusz Bogacz i ZSP
w Mszanie Dolnej Halina Bubiłek.

Limanowski „Mechanik” odwiedziło ponad 960 gimnazjalistów z 25 gimnazjów
z  całego regionu. Młodzież miała możliwość zobaczyć bogate zaplecze dydaktyczne ZSTiO, a także zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS nr 1
w Limanowej, ZSTiO w Limanowej, ZSP i ZSTI w Mszanie Dolnej. Szkoła
z „Augusta” zachwycała młodzież pracowniami informatycznymi, samochodowymi, elektrycznymi, mechatronicznymi czy przyciągającymi wzrok ekspozycjami architektów krajobrazu.

Z okazji Dnia Kobiet gimnazjalistki zostały obdarowywane  przez architektów krajobrazu kolorowymi lizakami w kształcie kwiatów, a przybyłym wraz z młodzieżą paniom nauczycielkom uczniowie ZSTiO wręczali kwiaty. Na stoiskach i ekspozycjach nie brakło także innych ciekawostek jak na przykład słodkości w konkursie językowym.

Tegoroczna edycja Święta Zawodów była również promocją ruszającego, nowego projektu z poddziałania 10.2.2 – Kształcenie zawodowe uczniów, który to umożliwi wyposażenie pracowni dydaktycznych w szkołach zawodowych powiatu limanowskiego, a także da możliwości bezpłatnego  skorzystania przez uczniów z szeregu kursów, zajęć i staży w różnych branżach zawodowych.

Zobacz również