W Środę Popielcową warto się zastanowić nad słowami Jezusa: Nie troszczcie się zbytnio…

W Środę Popielcową warto się zastanowić nad słowami Jezusa: Nie troszczcie się zbytnio…

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czas rozważania Tajemnicy Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu wierni przyjmują na swoje głowy popiół – znak podjęcia wielkopostnej pokuty i nawrócenia.

Nie inaczej było również w naszej parafii. Na każdej z mszy świętych – odprawiający je kapłani święcili przygotowany popiół, którym później zostały posypane głowy naszych parafian. Kapłan posypując głowę popiołem mówił: „Pamiętaj człowieku, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

(…) Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać (…).

To słowa Ewangelii, które zostały zawarte w liście pasterskim papieża Franciszka, który został odczytany również na mszach. Jak zatem je rozumieć w dzień rozpoczynający Wielki Post?

 – Trzeba tylko powierzyć Bogu w całości nasze życie, każdego dnia zawierzać i z ufnością, wiarą i pokorą dostrzegać potrzeby bliźniego i nigdy nie odmawiać pomocy. Bóg jest Panem naszego życia – w ten sposób należy je tłumaczyć mówi ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

– Na owocne przeżycie Wielkiego Postu, wszystkim  sympatykom TV28, wiernym i dobrej woli ludziom składam serdeczne podziękowanie i życzę Szczęść Boże – dodaje ks. Jerzy Raźny.

Źródło:parafiamszanadolna.pl

Zobacz również