Zwiedziliśmy Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej

Zwiedziliśmy Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej

Mieszane uczucia mieli radni gminy Niedźwiedź, którzy w czwartek odwiedzili największą turystyczną inwestycję od lat w ich gminie. Mowa oczywiście o Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej.

Na razie inwestycja, którą realizuje Powiat Limanowski ciągle przypomina plac budowy, choć miała ona być oddana do końca 2016 roku. Z obserwacji i zaawansowania prac można wywnioskować, że być może zostanie ona oddana do użytku, ale do końca tego roku.

Co prawda bryła budynku jest już zarysowana i mury stoją, ale w środku ciągle pracują ekipy budowlane. Ściany zostały otynkowane, ale nie ma prądu i gazu. Daleka droga również do tego budynek przypominał zarówno z zewnątrz jak i w środku do tego z wizualizacji, który w 2014 roku przedstawiały władze powiatu limanowskiego.

Przypomnijmy. Pierwszy etap budowy Centrum Rekreacji i Balneologii wód termalnych będzie połączony z istniejącym już budynkiem Domu Wczasów Dziecięcych.

W nowej części obiektu powstaną dwie strefy: pierwsza – Basenowa i druga – strefa Profilaktyki Zdrowia. Pierwsza z nich pomieści basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 91 mkw. Wśród atrakcji pojawią się masaż ścienny, bicze wodne, zespół saun, gejzery powietrzne i wanny hydromasażowe.

W drugiej części kompleksu powstaną m.in. pomieszczenia do hydroterapii, fizykoterapii, zawijań borowinowych, pokoje masażu, a także gabinety krioterapii miejscowej i inhalacji oraz kriokomora.

Wykonawcą inwestycji jest firma budowlana Zrem-Bud ze Stalowej Woli. Będzie ona kosztowała 12 mln złotych.

Zobacz również