Pięć szczytów w jeden dzień. W weekend majowy startuje VI TOUR MSZANA DOLNA

Pięć  szczytów w jeden dzień. W weekend majowy startuje VI TOUR MSZANA DOLNA

W pierwszy weekend maja startuje VI TOUR MSZANA DOLNA. Uczestnicy w ciągu jednego dnia pokonają pięć szczytów Beskidu Wyspowego zataczając pętlę. Wystartują z Bazy na górze Lubogoszcz skąd powędrują na Śnieżnicę, Ćwilin, Czarny Dział, Wsołową – by powrócić znów na górę Lubogoszcz.

Czy Beskid Wyspowy jest aż tak mało znany, że wciąż trzeba go odkrywać? – Na pewno zasługuje na więcej turystów. To są przecież niesamowite góry, o pięknej historii – zapewnia Czesław Szynalik, zapalony piechur i wielki miłośnik tego regionu. – Tu każdy znajdzie ścieżkę dla siebie – zaznacza. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/magazyny/a/piec-tajemniczych-wysp-i-jeden-dzien,12009787/

Program VI Tour Mszana Dolna:

Godz. 5.00  – Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki         Schronisko „Baza Lubogoszcz”

Trasa:

Schronisko „Baza Lubogoszcz”  – szlak czarny i czerwony – Lubogoszcz – szlak czerwony – Kasina Wielka – szlak niebieski – Śnieżnica – szlak niebieski – Przełęcz Gruszowiec – szlak niebieski – Ćwilin – szlak żółty – Czarny Dział – Wsołowa – Mszana Dolna – szlak czerwony i bez szlaku – Schronisko „Baza Lubogoszcz”                    

Godz. 15.00 – Zakończenie  Schronisko „Baza Lubogoszcz” – grill, wręczenie pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej.               

Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki o godz. 5.00 w Schronisku „Baza Lubogoszcz” Kasinka Mała.   

Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. 

Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność.

Na zakończenie przewidziany jest grill oraz pamiątkowe odznaki i stemple.

Noclegi wraz z wyżywieniem można rezerwować w schronisku „Baza Lubogoszcz”

tel. 18/3313001, email:  lubogoszcz@mszana.pl

Zobacz również