Przemek Pietrzak finalistą Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Przemek Pietrzak finalistą Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniach od 31 marca do 1 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbył się finał XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

 W II etapie konkursu, w lutym na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie wyłonionych zostało 104 uczniów którzy rywalizowali ze sobą w finale w sześciu kategoriach: elektrycznej, elektronicznej, informatycznej, mechatronicznej, teleinformatycznej oraz elektroniki medycznej.

Uczeń klasy 4 technikum w zawodzie technik elektryk w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Limanowej Przemek Pietrzak uzyskał tytuł finalisty w grupie elektrycznej.  Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu. Należy dodać że OOWEiE jest jedną z najbardziej prestiżowych olimpiad technicznych w Polsce.

Znajduje się ona w ministerialnym wykazie olimpiad przedmiotowych, których laureaci i finaliści zwalniani są z egzaminu z kwalifikacji w części pisemnej. Tytuł finalisty umożliwia też wstęp na większość wyższych uczelni technicznych z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Opiekunem ucznia był mgr Andrzej Wilczek.

Zobacz również