Przez nasz region przejechał Karpacki Wyścigu Kurierów. I etap wygrał Alessandro Pessot

Dzisiaj przez powiat limanowski przejechała kolumna 34 edycji międzynarodowego Karpackiego Wyścigu Kurierów. Jest to największy wyścig kolarski dla zawodników do lat 23 w Europie środkowo-wschodniej.

Rafał Kubowicz

Młodzi kolarze pokonali blisko 170 km z Nowego Sącza do Oświęcimia. Triumfatorem został Włoch Alessandro Pessot (DT CYCLING TEAM FRIULI), który na końcowych kilometrach skutecznie zaatakował i samotnie minął linię mety. W naszym regionie cykliści odwiedzili  gminy Limanowa i Jodłownik. Ogólnie trzy etapy zostaną rozegrane w Małopolsce. Natomiast ostatnia część zakończy się w węgierskiej Papie. Finiszowa rozgrywka toczyć się będzie w rejonie Lasku Bakońskiego i Jeziora Balaton.

W wyścigu uczestniczą najbardziej utalentowani kolarze młodego pokolenia w Europie. Startują oni w barwach narodowych (m.in. reprezentacja Polski, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Rosji), oraz klubowych drużynach młodzieżowych (m.in.  AGO – AQUA SERVICE z Belgii, KED – STEVENS TEAM BERLIN z Niemiec, TEAM WIGGINS z Wielkiej Brytanii, DESTIL – JO PIELS CYCLINGTEAM z Holandii, GUERCIOTTI REDONDELA z Hiszpanii, DT CYCLING TEAM FRIULI z Włoch, ROG – LJUBLJANA ze Słowenii).

Pierwsza edycja tego międzynarodowego ścigania, miała miejsce w 1975 roku pod nazwą: „Wyścig Szlakiem Kurierów Beskidzkich” .