Region. "Weekend" powinien dostać mandat za przekroczenie prędkości

Region. "Weekend" powinien dostać mandat za przekroczenie prędkości

Miniony weekend był wyjątkowy w tym roku. Piękne słońce na prawie bezchmurnym niebie i ponad dwudziestostopniowe temperatury pozwoliły spokojnie cieszyć się wiosną. Niestety niespokojnie było na drogach powiatu limanowskiego.

Mimo, że nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych to policjantów wciąż zadziwiała bezmyślność i brawura kierowców.

– Tylko w miniony weekend policjanci ruchu drogowego na terenie naszego powiatu skontrolowali 113 pojazdów – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskich policjantów. 

– 103 kierujących zostało ukaranych mandatem z czego aż 89 za przekroczenie prędkości, a pozostali za inne niebezpieczne manewry na drodze. Tylko w ten weekend ośmiu kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym – dodaje J. Mól.

Policja apeluje o rozwagę na drogach i jednocześnie przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekracza dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeśli ukarany za nadmierną prędkość kierujący zostanie zatrzymany do kontroli o okresie tych trzech miesięcy na które zostało mu zatrzymane prawo jazdy, to wówczas utrata prawa jazdy zostanie wydłużona do sześciu miesięcy.

Za trzecim razem starosta wyda decyzję o definitywnym cofnięciu uprawnień, a ukarany kierowca będzie musiał ponownie zdawać egzamin.

 

Zobacz również