Region. Zima zaskoczyła tej wiosny, a mamy 20 kwietnia

Region. Zima zaskoczyła tej wiosny, a mamy 20 kwietnia

Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków. Intensywne opady śniegu i trudne warunki na drogach zaskoczyły chyba nas wszystkich. Dzisiaj rano niektóre drogi w ogóle nie były odśnieżane. Sytuacja poprawiła się dopiero około południa.

Wiele dróg w naszym regionie dzisiaj rano było nieprzejezdnych – głównie z powodu zalegającego śniegu. Śniego spadło w niektórych miejscach nawet do 20 cm. Sytuacja nieco się poprawiła przed południem, kiedy to służby odśnieżające wyjechały odpowiednim sprzetem na drogi.

Najgorsza sytuacja panowała na drogach powiatowych, gminnych i wojewódzkich. Dobrzez z kolei była utrzymana „krajówka”. 28-mką można było bez pżadnych przeszkód przejeżdżać.

W poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu zwłaszcza na południu Polski. W najbliższych dniach ma już nie padać śnieg, ucichnie wiatr, ale temperatury będą się utrzymywały w naszym regionie do zaledwie 12 stopni celsjusza. Nie jest równiez optymistyczna długoterminowa prognoza.

Z kolei weekend majowy zapowiada się chłodny, z temperaturą do 15 stopnii przelotnymi opadami deszczu. Oby jednak ta prognoza się synoptykom nie sprawdziła.

Zobacz również