Zalesie. Pijany motocyklista zderzył się z "osobówką"

Zalesie. Pijany motocyklista zderzył się z "osobówką"

Na jednym ze skrzyżowań w Zalesiu kierujący motocyklem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym samochodem marki Opel Astra. Jak się okazało miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie i kierował bez uprawnień. Teraz 31-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek 18 kwietnia ok 18:30. Oficer dyżurny limanowskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej do której doszło w Zalesiu.

– Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący  motocyklem marki WSK 125 nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia czołowo – bocznego z prawidłowo jadącym kierującym pojazdem marki Opel Astra – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy KPP w Limanowej.

– Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci ustalili, że kierujący motocyklem 31-letni mieszkaniec  gminy Kamienica  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl którym jechał jest niezarejestrowany i nieubezpieczany. Na dodatek mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje.

Mężczyźnie pobrano również krew do badań. Teraz 31-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz również