Młodzież z Tymbarku ćwiczyła obronę cywilną

Młodzież z Tymbarku ćwiczyła obronę cywilną

Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS " Strzelec " OSW w Tymbarku w tym uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku na ostatniej zbiórce szkoleniowej w dniu 17 maja 2017 roku, uczestniczyła w zajęciach z zakresu obrony cywilnej.

Zajęcia  z zakresu obrony cywilnej polegały na ćwiczeniach taktyki, pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież mogła poczuć się jak podczas w prawdziwej akcji ratowniczej.

Scenariusz ćwiczeń przygotował zespół w składzie: druż. ZS Aneta Pawlikowska, st. strzelec ZS Kacper Gromala oraz strzelcy ZS Natalia Skupień i Paweł Mateja. To bardzo ważny element przygotowania społeczeństwa w tym  młodzieży w zakresie powszechnej samoobrony.
Tymbarscy Strzelcy w dniach 26-28 maja 2017 roku uczestniczyć będą w XIV Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2017, a 21 czerwca wezmą udział w powiatowych ćwiczeniach obronnych, gdzie zadaniem młodzieży będzie między innymi pomoc przy organizacji punktu dystrybucji preparatów stabilnego jodu.

Zobacz również