Mszana Dolna. W piątek zapłonie znicz XV Międzynarodowej Olimpiady Notarialnej

Mszana Dolna. W piątek zapłonie znicz XV Międzynarodowej Olimpiady Notarialnej

Już jutro w Mszanie Dolnej na stadionie im. Jana Ciszewskiego rozpoczyna się XV Międzynarodowa Olimpiada Notarialna. Otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 9.30. Olimpiada potrwa do soboty.

Pierwsza olimpiada odbyła się w 2002 roku , a od 2004 roku ma wymiar międzynarodowy. W olimpiadzie wezmą udział 385 notariuszy z Polski oraz z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Kazachstanu, Rosji, Rumunii, Słowacji, Węgier, Turcji, Ukrainy .

W programie zawodów na stadionie KS Turbacz Mszana Dolna im. red. Jana Ciszewskiego przewidziano 45 konkurencji ,m.innymi piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie , tenis ziemny i stołowy, szachy , brydż jak również sport na wesoło czy konkurs piosenki „Śpiewać każdy może „. 

Przez ten majowy weekend Mszana Dolna w Beskidzie Wyspowym staje się stolicą Europejskiego Notariatu i jest wspaniałą promocją Małopolski i Polski.

Pełny serwis informacyjny na temat olimpiady można znaleźć na stronie www.olimpiadanotarialna.plfacebook.com/olimpiadanotarialna

Zobacz również