Relacja z IV Rajdu dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy”

Relacja z IV Rajdu dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy”

Już po raz czwarty dzieci i młodzież ze szkół Beskidu Wyspowego wzięła udział w rajdzie turystycznym, który w tym roku przygotowała i zorganizowała gmina Lubień. Młodzi turyści liczną grupą wyszli spod szkoły IM. Jana Pawła II w Lubniu.

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminie Lubień

I miejsce- Weronika Stroniarz, Wiśniowa,

II miejsce- Karolina Chaba, Skomielna Czarna,

III miejsce- Julia Kowal, Tenczyn.

Konkurs piosenki turystycznej:

I miejsce- Szkoła Podstawowa z Ponic,

II miejsce- Gimnazjum z Wiśniowej,

III miejsce- Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Tenczyna.

Nagrody uczestnikom spotkania wręczali Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień oraz Danuta Burtan – Dyrektor GOK w Lubniu.

Grupy uczestniczące w spotkaniu: Uczniowie szkół i gimnazjów wraz z opiekunami i przewodnikami turystycznymi: Skomielna Biała, Chabówka, Tymbark, Wiśniowa, Ponice, Wilkowisko, sadek Kostrza, Slopnice, Tenczyn, Skomielna Czarna, Lubień, Laskowa, Jurków, Jodłownik, Mszana Dolna.

Uczestników częstowano kiełbasą beskidzką- produktem firmy Markam z Kasinki Małej.

Organizacją spotkania zajmowali się pracownicy GOK Lubień: Elżbieta Pasierb, Edyta Brzezicka, Dominika Bednarczyk i dyr. Danuta Burtan oraz Wiesław Sobczak z UG Lubień. Transport i pomoc w organizacji zapewnili członkowie OSP Lubień – prezes Stanisław Łabuz, naczelnik Tadeusz Wacha oraz Dominik Łabuzi Jacek Rapacz z OSP Tenczyn. Bezpieczeństwo: członkowie Grupy Podhalańskiej GOPR z Rabki.

Patronat medialny: telewizja internetowa TV28 i TV Myślenice.

 

Zobacz również