Boże Ciało i długi weekend. Apele policji

Boże Ciało i długi weekend. Apele policji

Długi weekend przed nami. To czas, w którym należy się spodziewać wzmożonych kontroli na drogach. Oczywiście policjanci będą nie tylko kontrolować prędkość, ale też stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.

– Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu – mówi Jolanta Mól, rzecznik KPP w Limanowej.

– Należy również pamiętać, że święto Bożego Ciała wiąże się z wieloma procesjami, które w niektórych miejscowościach przechodzą ulicami miast, dlatego warto zaplanować sobie podróż tak, aby nie kolidowała z przemarszami wiernych – zaznacza rzecznik prasyw limanowskich policjantów.

Pamiętać należy również wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania o właściwym zabezpieczeniu swoich domów, w tam w ramach samopomocy sąsiedzkiej.

– Życzymy wszystkim bezpiecznej podróży i apelujemy  o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – dodaje J. Mól.

Zobacz również