Kasina Wielka. Kolejna tragedia z udziałem ciągnika rolniczego

Kasina Wielka. Kolejna tragedia z udziałem ciągnika rolniczego

Wczoraj ok 17.30 w Kasinie Wielkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Traktor przygniótł mężczyznę i nastoletnią dziewczynkę.

Oprócz tych dwóch osób w wypadku uczestniczyła jeszcze jedna dziewczynka, której najprawdopodobniej udało się wcześniej wyskoczyć z ciągnika – piszą na swoim gacebookowym profilu strażacy „ochotnicy” z Mszany Dolnej.

– 56-letni mążczyzna, mieszkaniec Kasiny wielkiej kierował traktorem typu „SAM”. Zginał on na miejscu – informuje Stanisław Piegza, z biura prasowego KPP w Limanowej. Oprócz niego na traktorze jechały dwie dziewczynki: 4-latka i piętnastolatka. Młodsza z dziewczynek śmigłowcem LPR została zabrana do szpitala w Krakowie – Prokocimu, a strasza do szpitala w Limanowej. Sprawę będą wyjaśnić policjanci z KP w Mszanie Dolnej – dodaje S. Piegza.

Na miejscu pracowała policja, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa zastępy z PSP Limanowa, OSP Kasina Wielka i dwa zastępy OSP Mszana Dolna.

To kolejny w ostatnich tygodniach tak tragiczny w skutkach wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. 12 kwietnia 68-letni mieszkaniec Mszany Dolnej, przez którego przetoczył się traktor z beczkowozem zginął na miejscu. 18 maja również w Mszanie Dolnej 17-latek zginął przygnieciony przez traktor. Z kolei 19 czerwca w Lubomierzu podczas prac polowych 61-letni mieszkaniec tej miejscowości zginął pod kołami swojego traktora.

Zdjęcie i film od internauty.

Zobacz również