Mszana Dolna. Józef Kowalczk na sesji o planowanych inwestycjach

Mszana Dolna. Józef Kowalczk na sesji o planowanych inwestycjach

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 1629K Mszana Dolna – Hucisko. Na terenie Mszany Dolnej ta inwestycja związana jest z budową chodnika na końcowym odcinku ul. Orkana.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Burmistrz Józef Kowalczyk wspominał o pozytywnie zakończonych rozmowach z mieszkańcami tej ulicy. – Po długich negocjacjach, zwłaszcza z jednym mieszkańcem tej ulicy w końcu ten chodnik powstanie. Oczywiście mam nadzieję, że w tym miejscu teraz jeszcze będzie bardziej bezpiecznie –  zaznaczył Burmistrz Mszany Dolnej.

Całkowity kosz budowy chodnika o długości 430 metrów wyniesie 458 tys. złotych. Miasto i powiat inwestycję tą sfinansują po połowie. A w kolejce czeka również realizacja budowy dwóch innych. W ciągu DK 28 na ulicy Słomka oraz na Zarabiu.

Burmistrz wspomniał również o budowie ronda w „Gronoszowej”. Miasto do zarządu Dróg Wojewódzkich złożyło dwie wcześniej opracowane jego koncepcję. Pierwotnie ZDW w Krakowie nie brało pod uwagę w swoim planie na ten rok budowy skrzyżowania w kształcie ronda, skupiając się tylko na przebudowie drogi wojewódzkiej 968.

– Użyliśmy wszelkich zabiegów zarówno ze strony radnych wojewódzkich jak i innych polityków aby ta inwestycja ruszyła z miejsca. Zastępca Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie w rozmowie ze mną stwierdził, że juz w lipcu chcieliby ogłosić przetarg, a być może jeszcze w tym roku uda się rozpocząć tą inwestycję. Nie muszę nikogo przekonywać jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja – mówił na sesji Józef Kowalczyk.

Miasto przystępuje również do budowy sieci kanalizacyjnej na ulicy Słonecznej i Spadochroniarzy. Do końca lipca ma być wykonany projekt hali widowiskowej przy budynku KS Turbacz. Projekt ten na kwotę 2 mln 900 tys. złotych ma być realizowany razem z remontem Sokoła, gdzie obecnie w jego części mieści się biblioteka miejska.

Z kolei 1,5 mln złotych ma kosztować termomodernizacja ZSM nr 1. Podczas tych prac będzie wykonana również wymiana części stolarki okiennej. Zmienione zostaną również kotły gazowe.

Nie można zapominać o turystyce. Tutaj nad Mszanką powstanie trasa rowerowa. Termin realizacji uzalezniony będzie od rozpattzenia wniosku w Urzędzie Marszałkowskim. A wspólnie z LGD „Piękna Ziemia Gorczańska” zostaje opracowywany pomysł budowy wieży widokowej na górze Lubogoszcz.

Zobacz również