Mszana Dolna. Młodzi i zdolni z nagrodami burmistrza

Mszana Dolna. Młodzi i zdolni z nagrodami burmistrza

Na ostatniej sesji rady miasta wychowankowie mszańskich szkół podstawowych i gimnazjów zjawili się po to by odebrać od burmistrza miasta gratulacje za wzorową naukę, za zajęcie wysokiego miejsca w olimpiadach przedmiotowych i oczywiście za wybitne osiągnięcia sportowe.

Lista nagrodzonych uczniów:

ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH nr 1

MICHAŁ ŻĄDŁO –  uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej nr 1  Laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego za wolność Waszą i Naszą”, organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowy uczeń, osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie.

KONRAD WSÓŁ – uczeń kl. VI  Szkoły Podstawowej nr 1 Finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.  Od  Konfederacji Barskiej  do Powstania Styczniowego za wolność Waszą i Naszą”, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowy uczeń, osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie.

ŻANETA WESOŁOWSKA – uczennica kl. VI  Szkoły Podstawowej nr 1. Zwyciężczyni  rankingu na najlepszego sportowca (kat. dziewcząt) szkoły w  roku szkolnym 2016/17. Czołowa reprezentantka  szkoły w 11 dyscyplinach sportowych uzyskując przez szkołę Mistrzostwo Powiatu Limanowskiego oraz IV i V miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego.

WERONIKA NOWOSIELSKA – uczennica kl. II Gimnazjum Miejskiego Nr 1  Finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla uczniów gimnazjów, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowa uczennica, osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce. Zaangażowana w działalność w szkolnym wolontariacie.

KAROLINA SENTYRZ-KOŁODZIEJ – uczennica kl. III Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Finalistka etapu wojewódzkiego Konkursu  Biblijnego „Z MĄDROŚCIĄ PROROKÓW PRZEZ ŻYCIE” dla uczniów gimnazjów, organizowanego w roku szkolnym 2016/17 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wzorowa uczennica, osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Zaangażowana w działalność w Związku Harcerstwa Polskiego.         Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.

MAŁGORZATA GAL – uczennica kl. I Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Zawodniczka UKS KORYO Mszana Dolna w sezonie 2016/2017 została powołana do Reprezentacji Województwa Małopolskiego w Taekwondo Olimpijskim. Osiągnęła wysokie wyniki sportowe w zawodach krajowych i międzynarodowych.

PATRYCJA PITALAuczennica kl. I Gimnazjum Miejskiego Nr 1 Uzyskała w  roku szkolnym 2016/17 wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz tytuł finalisty IX edycji szkolnego konkursu „Maraton matematyczny”. Wzorowa uczennica, osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, nagrodzona przez Radę Pedagogiczną statuetką ,,Uczennica z Pasją” w  2016 roku. 

ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH nr 2 

MARTINA STECKA – uczennica klasy III Gimnazjum Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym w kategorii juniorek młodszych.

MAKSYMILIAN ŚMIESZEK – uczeń klasy I Gimnazjum Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, Mistrz Polski w Taekwondo w kategorii Kadeci.

WIKTORIA CHRUSTEK – uczennica kl. III Gimnazjum Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Tandem” kategoria język angielski z językiem niemieckim.

ZUZANNA AKSAMIT – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny Średnia ocen uzyskanych w klasyfikacji końcowej: 6,0.

MAJA NOWAKOWSKA – uczennica kl. III Gimnazjum, II miejsce w obszarze ekonomicznym w IV edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zawody techniczno-informatyczne.

MAŁGORZATA MAGIERA – uczennica kl. III Gimnazjum Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

ALEKSANDER ADAMCZYK – uczeń kl. III Gimnazjum Finalista Ponadwojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o społeczeństwie,  realizowanego pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Zobacz również