Relacja z turnieju piłkarskiego Gorczańska Cup

Relacja z turnieju piłkarskiego Gorczańska Cup

„Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą”. Pod takim hasłem w miniony weekend na boisku sportowym w Świdniku odbył się turniej piłkarski Gorczańska Cup. Zapraszamy na krótką relację z turnieju.

II edycja turnieju GORCZAŃSKA CUP to już historia!

Zapowiadane wcześniej wydarzenie skierowane do drużyn w kategoriach wiekowych U7 i U9 dobiegło końca! Dwudniowa rywalizacja w dniach 17 – 18 czerwca miała miejsce na stadionie w Świdniku w gminie Łukowica. Turniej został zorganizowany przez LKS Uran Łukowica, reprezentowany przez koordynatora Mariusza Tokarczyka, prezesa Bogdana Łuczkowskiego, oraz trenera Dawida Hejmeja.

„Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą” – tymi słowami organizatorzy wyrażają wdzięczność dla wszystkich dzieci, które przez dwa dni bardzo dzielnie stawiali czoła momentami trudnym warunkom atmosferycznym, dużej ilości meczów i presji kibiców!

W sobotę zagrało 18 drużyn z rocznika 2010 i młodszych. Mała liczebność drużyn (4+1), dostosowane boiska i małe bramki (3×1,5 m) sprzyjały wspólnej zabawie i rozwojowi najmłodszych adeptów futbolu. Do godz. 12:30 rozgrywane były mecze grupowe (3 grupy po 6 drużyn), natomiast tuż po przerwie obiadowej wystartowała druga faza turnieju. Drużyny, które zajęły w swoich grupach miejsce 1 i 2 awansowały do Ligi Mistrzów, drużyny z miejsc 3 i 4 do Ligi Europy, zaś drużyny sklasyfikowane na miejscach 5 i 6 grały w Pucharze Polski. W fazie finałowej obowiązywał system „każdy z każdym” z zasadą przepisanego wyniku z meczu grupowego.

W elitarnej Lidze Mistrzów najlepsza okazała się Limanovia tuż przed AP Bonito Mszana Dolna i Sandecją Nowy Sącz. Uran skończył tuż za podium – na 4. miejscu ulegając Sandecji gorszym bilansem bramek. W Lidze Europy zwyciężyli Sokoliki ze Starego Sącza, a Puchar Polski przypadł zawodnikom Mordarki.

Niedziela w naszym regionie była bardzo słoneczna, stąd rozgrywane mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu kibiców przybyło na pokaz jazdy konnej grupy Kasztanka, który odbył się zgodnie z planem o godz. 13:45.

W drugim dniu turnieju zagrało aż 20 drużyn z rocznika 2008 i młodszych podzielonych na 4 grupy! Tym razem drużyna składała się z 7 zawodników, a bramka mierzyła 5x2m. Podobnie jak w sobotę – przed obiadem rozegrano mecze eliminacyjne, a tuż po południu powstały 4 grupy finałowe stworzone na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach.

Wiele drużyn prezentowało wysoki poziom piłkarski, stąd nie brakowało emocji  i zaciętych spotkań. Ostatecznie najlepsze były dwie drużyny z Odessy, jednak składały się zarówno z zawodników z rocznika 2008 jak i 2007 dlatego nie zostały sklasyfikowane w końcowym rozrachunku.

Pośród drużyn z rocznika 2008 i młodszych zwyciężyła Elita Brzesko, drugie miejsce zajęła krakowska akademia FA Wizzards, a na trzecim stopniu podium stanęli gracze nowosądeckiej Heleny. Uran w stawce 20 drużyn zajął 6. miejsce.

W trakcie turnieju prowadzone były dodatkowe konkurencje. Uczestnicy rywalizowali między sobą o miano mistrza żonglerki, najsilniejszego zawodnika i króla rzutów karnych! W konkursie „jedenastek” bramki strzegł przyszły golkiper reprezentacji  -Wojciech Wilk!

 

Przed wręczeniem nagród odbyły się licytacje, a przez dwa dni trwała loteria fantowa. Dochód z akcji wesprze wyjazd zawodników Uranu Łukowica z rocznika 2004 na międzynarodowy turniej w Szwecji  – GOTHIA CUP w terminie 16 – 23 lipca 2017 r. 

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację turnieju, wszystkim rodzicom i wolontariuszom a przede wszystkim sponsorom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Są to firmy Gorczańska Krynica, Traktor 4×4 i Gmina Łukowica. Partnerzy: AReS, Sonex, MD, GOLSPORT, Szymex, Powerade, Coca-Cola, Koral, Cezar, Hitpol, Tadeusz Łatka, Piekarnia Pszczółka, Reve, Italvelluti, Horman, Przedszkole Mali Odkrywcy w Łukowicy, Szkoła Podstawowa w Świdniku, Agroturysyka „Owieczka”, OSP Świdnik, OSP Łukowica.

„Większość przebiegła po naszej myśli, dlatego pełni satysfakcji z wykonanej pracy z optymizmem spoglądamy w przyszłość , by kolejne edycje turnieju z roku na rok były coraz lepsze” – podsumowuje koordynator turnieju Mariusz Tokarczyk.

„Jesteśmy po rozmowie z Głównym Sponsorem, Polskimi Wodami Leczniczymi producentem marki Gorczańska Krynica i już teraz możemy zapewnić, że za rok odbędzie się III edycja turnieju Gorczańska Cup na stadionie w Świdniku” – dodaje prezes Bogdan Łuczkowski

Komplet wyników wraz z galerią dostępny jest na stronie Uranu Łukowica prowadzonej na facebooku.

Organizatorzy turnieju.

Zobacz również