VIII edycja akcji OBW. Z filmowej stacji na Śnieżną Górę

VIII edycja akcji OBW. Z filmowej stacji na Śnieżną Górę

Spod filmowej stacji kolejowej w Kasinie Wielkiej wyruszyła główna grupa turystów na drugą już w tym roku wędrówkę w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Oczywiście do zdobycia była Śnieżnica.

Na licząca sobie 1006 m n.p.m beskidzką wyspę turyści wędrowali  również czarnym szlakiem ze Skrzydlnej, to dla tych bardziej zaawansowanych i zielonym z Przęłaczy Gruszowiec.  Oprawę muzyczną mszy świętej, którą na szczycie Śnieżnej Góry odprawił ojciec Dominik Chucher – Opat Cystersów w Szczyrzycu – zapewniła orkiestra dęta Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej pod kierunkiem kapelmistrza Adama Rusnarczyka. Byli również członkowie Zespołu Zagórzanie – Kasinianie z prezesem Andrzejem Ciężadlikiem na czele.

Po mszy świętej tradycyjna wspólna fotografia i posiłek, a później akcyjne konkursy. Wśród ponad 500 osobowej  grupy piechurów z najdalszego zakątka Europy przybyła  Krystyna Świder, mieszkająca w Antwerpii. Z najdalszego zakątka Polski, czyli z Tarnowa przybyli Maria i Andrzej Gniadkowie. W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Mszana Dolna najszerszą wiedzą wykazała się Karolina Jędrocha z Krzczonowa. Najmłodszym zdobywcą  Śnieżnicy okazała się 4 miesięczna Emilka Ryś z Dobrej, a najstarszym 80-letnia  Janina Krupa z Dąbrowy Górniczej. Dla wszystkich uczestników konkursu nagrody wręczała Katarzyna Szybiak Z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna. Pani Wójt witała turystów i dziękowała wszystkim za organizację spotkania – członkom Rady Sołeckiej i strażakom OSP w Kasinie Wielkiej.

18 czerwca turyści będą się wspinać na Luboń. Organizatorem akcji będzie miasto Rabka – Zdrój. Z kolei po południu na stacji PKP w Dobrej odbędzie się Galicyjski Piknik Kolejowy.

Zobacz również