Z Mszany Dolnej do Skawiny. Ksiądz Rafał Piórkowski zmienia parafię

Z Mszany Dolnej do Skawiny. Ksiądz Rafał Piórkowski zmienia parafię

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dokonał zmian księży wikariuszy w parafiach archidiecezji krakowskiej. Pisma odwołujące z dotychczasowych i kierujące do nowych parafii zostały przekazane w środę przez księży dziekanów.

Jedną zmianę jeżeli chodzi o zmiany wikariuszy w parafiach naszego powiatu dokonał Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Po sześciu latach obecności z parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odchodzi ksiądz Rafał Piórkowski. Metropolita krakowski postanowił go przenieść do parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie – Ogrody.

Oprócz typowej działalności duszpasterskiej – ksiądz Rafał dał się poznać mieszkańcom Mszany Dolnej i okolic jako miłośnik teatru. To on zachęcił społeczność do wzięcia udziału w takich przedstawieniach jak: Misterium Męki Pańskiej „Pójdż za mną” czy Misterium Eucharystii. W bardzo wiele przedstawień angażował młodzież, w którą również starał się tchnąć i obudzić zdolności aktorskie.

Księdza Rafała Piórkowski zastąpi – ks. Rafał Cinal, który do Mszany Dolnej trafi z parafii w Babicach. Był on tam animatorem duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Babice i mianowany wikariuszem parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

Zobacz również