Pracowity weekend limanowskiej policji

Pracowity weekend limanowskiej policji

Pracowity weekend mieli policjanci z naszego regionu. Odnotowali oni kilka kolizji i zatrzymali nietrzeźwych kierowców.

Sobota:

O godz. 8:25 w Limanowej na ul. Rynek 68-letni kierujący samochodem marki Audi podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Suzuki.

O godz. 10:20 w Limanowej na ul. Krakowskiej 55-letni kierujący pojazdem marki VW T5 włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki VW Golf.

O godz. 11:00 w Limanowej na ul. Rynek 23-letnia kierująca pojazdem marki Fiat Panda podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Suzuki Swift.

Ok. godz. 15:40 policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego – 40-letni mężczyzna kierował rowerem mając 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O godz. 23:30 policjanci z KP w Tymbarku zatrzymali w miejscowości Wilkowisko 31-letniego kierującego motorowerem, który kierował pojazd  mając 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący trzeźwi, sprawcy ukarani mandatami.    

Niedziela: 

Ok. godz. 3:10 w miejscowości Młynne  28 – letni mężczyzna kierujący pojazdem VW golf na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przy prywatnej posesji. Kiedy patrol przybył na miejsce ustalił że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. W wyniku zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Sprawę prowadzi KPP w Limanowej.

O godz. 4:38 w miejscowości Strzeszyce 20-letni kierujący prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Ten kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

O godz. 19:20 w miejscowości Szczyrzyc 19-letni kierujący pojazdem marki Opel Astra nie dostosował prędkości do warunków i na łuku drogi  stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do rowu i uszkodził znak. Kierujący trzeźwy – sprawca ukarany mandatem. 

Zobacz również