Najlepsi w Małopolsce nagrodzeni

Najlepsi w Małopolsce nagrodzeni

Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, jak co roku zorganizował podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej za rok 2016/17.

Uroczystość odbyła się w Brzesku. Specjalne podziękowania od Zarządu MSZS w Krakowie skierowano do starosty limanowskiego Jana Puchały, Dyrektora ZPO Limanowa Pawła Pięty, Marii Żaby nauczyciela wychowania fizycznego w ZSTI w Mszanie Dolnej oraz Teresy Piwowar i Feliksa Piwowara. Powiat limanowski uplasował się na III miejscu.

Uroczystość rozpoczął Feliks Piwowar, wiceprezes MSZS, który przywitał zgromadzanych gości, przedstawicieli szkół i instytucji współpracujących z Małopolskich SZS w organizacji Współzawodnictwa Sportowego.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia dla osób zasłużonych dla sportu szkolnego. „Srebrnym Krzyżem Zasługi” Prezydent RP uhonorował Pawła Zielińskiego z Oświęcimia. W imieniu Prezydenta PR odznaczenie wręczył Wicewojewoda Małopolski Józef Gawel w asyście Prezesa MSZS Waldemara Gramka. Natomiast z terenu powiatu nowotarskiego Brązową Honorową „Odznakę za Zasługi dla Sportu” przyznaną przez Ministra Sportu, którą otrzymał Feliks Regiec – nauczyciel z Kluszkowiec.

W dalszej części po wystąpieniu zaproszonych gości oraz Prezesa MSZS Waldemara Gramka, rozpoczęto wręczanie wyróżnień i podziękowań dla najlepszych szkół, powiatów oraz zasłużonych nauczycieli i organizatorów sportu szkolnego.

Wśród wyróżnionych z terenu powiatu limanowskiego znalazło się Gimnazjum w Słopnicach, które w punktacji szkół gimnazjalnych zajęło 5 miejsce w województwie.

Spośród szkół ponadgimnazjalnych na 8 miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 1 w Limanowej – wyróżnienie odebrali nauczyciele wychowania fizycznego:Bartłomiej Kempny i Artur Trojanowski.

W gronie najlepszych powiatów na III pozycji rankingu został sklasyfikowany POWIAT LIMANOWSKI  wyróżnienie odebrali Teresa i Feliks Piwowar, organizatorzy Współzawodnictwa z ZPO-MOS PL Limanowa wraz z Marią Kądziałka i Zbigniewem Stachurą Członkami Zarządu PSZS Limanowa.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Wicestarosta Nowotarski Władysław Tylka, przedstawiciel KO w Krakowie wiz. Andrzej Szlanta, Prezes Honorowy MSZS Włodzimierz Nowak, dyrektorzy Wydziałów Sportu i Edukacji z kilku powiatów małopolski oraz gość specjalny Wojciech Jacek Wojdak, medalista Mistrzostw Świata w pływaniu oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Zobacz również