IV Limanowskie Spotkanie Rodaków

IV Limanowskie Spotkanie Rodaków

31 października w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej odbyło się już IV Limanowskie Spotkanie Rodaków. Mottem tegorocznego spotkania były słowa „Tam dom Twój, gdzie serce Twoje”.

Wyjątkowość tego wieczoru polegała na tym, że spotkać się ze sobą mogli Limanowianie – Rodacy, zarówno ci, którzy codzienność spędzają w Limanowej, z tymi, których los rozrzucił po różnych zakątkach Polski i za granicami kraju.

Przybyłych gości przywitał gospodarz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, otwierając spotkanie i jednocześnie zapraszając na projekcje filmu promocyjnego o Limanowej, z serii „Z Andrusem po Galicji”. Po prezentacji filmu przed zgromadzonymi gośćmi wystąpiła Sylwia Zelek (uzdolniona muzycznie limanowianka, laureatka wielu prestiżowych nagród). Wokalistka zabrała publiczność w sentymentalną podróż w czasie, w głąb repertuaru Anny Jantar i Anny German. Koncert pt. „Pomyśl o mnie” zakończył się dopiero po wielu bisach i  nagrodzony został gromkimi brawami. 

W bogatym programie nie zabrakło miejsca poświęconego Rodakom, którzy chcieli zabrać głos i podzielić się swoimi wspomnieniami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi rodzinnego miasta – Limanowej. Goście mieli również okazję zwiedzić Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej, przewodnikiem po niepowtarzalnej i jedynej takiej w Polsce ekspozycji dewizek, pt. „Historia w dewizce zapisana” oraz wystawie pt. „Świat Dawnej Apteki na polsko-słowackim pograniczu” była Dyrektor muzeum Magdalena Urbaniec.

Spotkanie specjalnie zorganizowane zostało w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, by stworzyć możliwość uczestnictwa w nim jak największej liczbie gości, dodatkowo organizacja wydarzenia w muzeum stworzyła niepowtarzalny, kameralny klimat. Rozmowom nie było końca, a spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.

Źródło:UM Limanowa

Zobacz również