Justyna Kowalczyk poza finałem sprintu w "klasyku"

W dniu dzisiejszym na stadionie biegowym w Pyeongczang, rozegrano sprint stylem klasycznym kobiet. Konkurencja dla nas bardzo interesująca ze względu na start Justyny Kowalczyk.

Rafał Kubowicz

Przed igrzyskami zawodniczka z Kasiny Wielkiej bardzo liczyła na tą konkurencję.  W biegu kwalifikacyjnym została sklasyfikowana na 22 miejscu ze stratą 11,26 s. do reprezentantki „Trzech Koron” Stiny Nilsson.

Ćwierćfinał z udziałem podopiecznej trenera Wierietielnego, nie zakończył się szczęśliwym finałem. Nasza reprezentantka bardzo dobrze pracowała na podbiegach. Nieco gorzej wyglądało to na zjazdach. Dodatkowo 200 metrów przed metą doszło do „spięcia” z Norweżką Ingvild Flugstad Oestberg. Po biegu Skandynawka miała pretensje o zabieganie. Ostatecznie w swoim biegu Justyna zajęła 5 miejsce w czasie 3:17,47 s, tracąc do zwycięskiej  Natalii Neprajewej 5,69 s.

Po zawodach nasza dwukrotna Mistrzyni Olimpijska powiedziała dla Telewizji Publicznej; „Bieg był ciężki, warunki ciężkie. Smutno mi że nie przeszłam dalej. Trzeba wciąż walczyć”. Dodała również; „Nie takiego miejsca i nie takiej walki się spodziewałam”.

Finałową rozgrywkę i tytuł Mistrzyni Olimpijskiej zapewniła sobie faworytka Stina Nilsson (Szwecja). Wygrała zdecydowanie ostateczny bój, daleko w tyle zostawiając Norweżkę Fallę oraz Rosjankę (pod flagą olimpijską ) Biełorukową. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 22 miejscu.