Mszana Dolna. „Z biblioteką przez świat”

Mszana Dolna. „Z biblioteką przez świat”

W tym roku, w dniach od 19 do 23 lutego, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zorganizowała zajęcia feryjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Codziennym, integracyjnym grom i zabawom towarzyszyły wesołe i oryginalne lekcje geografii.

Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach plastycznych dzieci poznawały piękno i specyfikę poszczególnych kontynentów, a przy okazji związane z nimi rozmaite ciekawostki. Pracując w kilkuosobowych grupach wykazały się wyjątkową kreatywnością i zaangażowaniem, tworząc swoje niepowtarzalne, różnobarwne prace – afrykańskie maski, indiańskie pióropusze, japońskie wachlarze, chińskie kapelusze i inne dzieła charakterystyczne dla różnych części świata.

Nie zabrakło również atrakcyjnej wycieczki, jaką był wyjazd do kina „Śnieżka” w Rabce-Zdroju na animowany seans pt. „Tedi i mapa skarbów”. Ten film przygodowy doskonale dopasował się przekazem do tematyki zwiedzania świata. Ostatni dzień zajęć obfitował w wiele niespodzianek. Widać i słychać było radość najmłodszych z udziału w konkursach, łamigłówkach i zabawach ruchowych. Z entuzjazmem przyjęto występ teatrzyku kukiełkowego Art Cinema z Nowego Sącza, który zaprezentował spektakl pt. „Baśń o Królowej Śniegu”. Zwieńczeniem radosnego tygodnia było wręczenie wszystkim uczestnikom nagród w formie słodyczy, książek i drobnych upominków.

Codziennie dla 40 osobowej grupy dzieci przygotowany był słodki poczęstunek ufundowany przez miejscowe firmy: Piekarnia GS Samopomoc Chłopska, Cukiernia S. C. Jaśkowiec, Małgorzata Zielińska FHU Hubert. Sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonych zajęć.

Zobacz również