Tymbark: Przebiegli "Tropem Wilczym" 1963 metry

Tymbark: Przebiegli "Tropem Wilczym" 1963 metry

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biegowe zmagania zorganizowano także w Przyszowej.

4 marca 2018 roku w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku bieg odbył się w 333 miejscowościach w Polsce i 8 zagranicznych miastach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Chicago i Wiedniu. Poprzez ten bieg hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ok. 70 000 biegaczy. W powiecie limanowskim „Bieg Tropem Wilczym” odbył się w Przyszowej. 

Ideą projektu jest:

– promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego  czasu

– oddanie hołdu żołnierzom  polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego  

  działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP

– propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia

W imprezie po raz kolejny wzięli udział uczniowie ZS im. KEN w Tymbarku należący do Jednostki Strzeleckiej 2007 w składzie: Woźniak Dawid, Kowalczyk Wiesław, Nawieśniak Kamil, Musiał Jakub, Aksamit Mateusz, Pastuszak Michał, Żelazny Anna, Janowiec Karol, Pawlikowska Aneta i Stanisław Opach  po raz kolejny uczestniczyli w tej szlachetnej imprezie, która odbyła się w Przyszowej. Wszyscy uczestnicy pokonali z powodzeniem dystans 1963 metrów (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek).

– Nasz utalentowany biegacz Dawid Woźniak w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajął II miejsce i zdobył  pamiątkowy puchar. Dawid poprawił swój wynik z poprzedniego roku o jedno miejsce (w 2017 roku zajął w tej samej kategorii 3 miejsce). – informuje ZS im. KEN w Tymbarku

Na mecie po ukończeniu biegu  na wszystkich czekały pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Wśród startujących rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

 

 

 

Zobacz również