Maraton Biblijny w ZSTI. Uczniowie czytali Biblię w pięciu językach

Maraton Biblijny w ZSTI. Uczniowie czytali Biblię w pięciu językach

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej zainaugurowane zostały obchody X Tygodnia Biblijnego połączone z II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

To już tradycja, że społeczność szkolna spotyka się na wspólnym czytaniu Biblii. W tym roku sięgnięto po List św. Pawła napisany przez Apostoła do młodej gminy chrześcijańskiej w Rzymie.

Lektura całości tekstu zajęła niespełna 2 godziny, tekst wybrzmiał w pięciu językach – po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku i słoweńsku, a w głośne czytanie zaangażowało się 37 lektorów. 

Na zaproszenie do wspólnego czytania odpowiedzieli nie tylko uczniowie i nauczyciele ZSTI, ale także goście. Do maratonu włączyli się przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, obu mszańskich Parafii oraz wszystkich szkół z terenu miasta. 

Każdy, kto wziął udział we wspólnym czytaniu i słuchaniu Listu św. Pawła, mógł obejrzeć także małą wystawę różnojęzycznych wydań Pisma Świętego, poznać biblijne inspiracje w sztuce oraz ciekawostki na temat tej niezwykłej Księgi, a na resztę dnia zabrał ze sobą maleńki zwój z cytatem biblijnym.

Źródło: ZST-I

Zobacz również