Zobacz które remizy z terenu powiatu limanowskiego otrzyma dofinansowanie na remont

Zobacz które remizy z terenu powiatu limanowskiego otrzyma dofinansowanie na remont

Prace remontowo-budowlane w remizach OSP oraz zagospodarowanie terenu wokół nich – to na te działania gminy i jednostki OSP z Małopolski otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2018.

W sumie na remonty 83 strażnic samorząd województwa przeznaczył w tym roku ze swojego budżetu niemal 3 mln zł. Wśród remiz strażackich, które otrzymają dofinansowanie znalazło się dziewięć budynków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu limanowskiego:

OSP Jurków Gmina Dobra – 41 560 zł
OSP Wilkowisko Gmina Jodłownik – 41 560 zł
OSP Szczawa Gmina Kamienica – 41 557 zł
OSP Laskowa Gmina Laskowa – 12 468 zł
OSP Wysokie Gmina Limanowa – 31 170 zł
OSP Łukowica Gmina Łukowica 41 560 zł
OSP Łostówka Gmina Mszana Dolna – 27 430 zł
OSP Niedźwiedź Gmina Niedźwiedź – 41 560 zł
OSP Tymbark Gmina Tymbark – 41 560 zł

Codzienna praca strażaków z jednostek OSP jest bezcenna. Dlatego już od kilku lat dokładamy wszelkich starań, aby mogli pełnić swoją służbę w jak najlepszych warunkach, a uczestnicząc w akcjach ratunkowych mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i samochody – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.

Za otrzymane z konkursu pieniądze mogą zostać sfinansowane zakupy materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane w remontach, prace remontowo-budowlane oraz zagospodarowanie terenu wokół remiz, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Maopolskie_Remizy_2018___lista_dotacje_1 

Źródło: oprac./zdj.: UMWM Kraków

Zobacz również