Lubomierz. Będzie kolejne spotkanie ws. ochrony planu Gorczańskiego Parku Narodowego

Lubomierz. Będzie kolejne spotkanie ws. ochrony planu Gorczańskiego Parku Narodowego

W najbliższy poniedziałek (25 czerwca) w w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu odbędzie się spotkanie z Wójtem Gminy Mszana Dolna, Dyrektorem Parku Narodowego w sprawie Planu Ochrony Gorczańskiego Parku Narodowego. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.00.

Poprzednia Uchwała Rady Gminy podjęta w sprawie Planu Ochrony Parku zostanie uchylona i będzie procedowana na sesji 29 czerwca. Wtedy też ma być nowa opinia w sprawie planu – mówi Piotr Doll, radny Gminy Mszana Dolna. To na jego wniosek to spotkanie zostało zwołane.

– Z uwagi na to, że nasze działania do obecnej chwili przyniosły oczekiwane skutki, bo doprowadziliśmy do dalszego procedowania nad planem ochrony parku który godzi w naszą własność chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych i tych, którzy poczuli się skrzywdzeni poprzednią decyzją o przybycie – dodaje.

– Gmina Mszana Dolna na czele z Wójtem Gminy, moim zdaniem nie dba o los mieszkańców pomimo iż to suweren wybrał go do pełnienia ww. funkcji. To jest ostatni moment aby władza usłyszała głos nasz w tej sprawie i radni po wysłuchaniu naszego stanowiska podjęli negatywną opinie w sprawie planu – zaznacza Przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Porządku Publicznego Rady Gminy Mszana Dolna.

Fot.:gorce24.pl 

Zobacz również