Pijany długi weekend. Rekordzista miał 3,5 promila

Pijany długi weekend. Rekordzista miał 3,5 promila

Od 30 maja do 3 czerwca policja prowadziła działania „Bezpieczny weekend”. Celem akcji było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Niestety nie wszyscy kierowali się zasadą wzajemnej uprzejmości na drodze.

Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu limanowskiego doszło do 22 kolizji. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce:

W sobotę (2 czerwca) o godz. 10:50 w Starej Wsi 49-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, nie miał uprawnień do kierowania, a badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W niedzielę (3 czerwca) o godz. 2:20 w Piekiełku 27-letni kierujący Fordem Mondeo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 1,5 promila. Policjanci ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

O godz. 10:45 w Wysokiem 31-letni kierujący motorowerem zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku  pojazdem marki VW Golf. Kierujący motorowerem został zabrany do szpitala. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, którym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Zobacz również