Wybrano najlepszy pomysł na biznes: Brama otwierana telefonem komórkowym

Wybrano najlepszy pomysł na biznes: Brama otwierana telefonem komórkowym

Sterowanie automatyczną bramą przy pomocy telefonu komórkowe. Ten pomysł Dawida Matrasa i Andrzeja Nawalańca uczniów z ZSTiO w Limanowej zwyciężył w XII już konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim".

Gospodarzem finałowej 12 edycji konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim” było I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej. Jak mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia młodzież szkół ponadgimnazjalnych wykazała się kreatywnością oraz znajomością postaw przedsiębiorczości w sposobie prezentowania swoich pomysłów.

W konkursie udział wzięło 53 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych. Komisja oceniając nadesłane prace, brała pod uwagę przede wszystkim oryginalność, innowacyjność oraz czy ma on szanse powodzenia i realizacji.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali Dawid Matras i Andrzej Nawalaniec. Uczniowie z ZSTiO w Limanowej chcieliby rozszerzenia funkcji telefonu o kolejną. Przy jego pomocy, zdaniem pomysłodawców można byłoby sterować bramą. Tym samym telefon mógłby zastąpić pilota.

Komisji konkursowej przypadły do gustu dwa inne pomysły. Konrad Krzyściak i Sebastian Żabówka z ZS Nr 1 w Limanowej chcieliby w postaci pakietów sprzedawać systemy inteligentnego zarządzania budynkiem. Celem do osiągnięcia sukcesu w biznesie zdaniem Gabrieli Kozy i Karoliny Kałafut z ZSTI w Mszanie Dolnej, byłaby sprzedaż – torebek z banerów.

– Tegoroczni uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. W swoich pracach zastosowali innowacyjne rozwiązania, wskazując to jednocześnie podczas drugiego etapu, że istnieje możliwość osiągnięcia sukcesu w tym zakresie i udowodnili ich powodzenie – podsumował dokonania młodych przedsiębiorców Jan Puchała. Starosta Limanowski podziękował również wszystkim za organizację konkursu.

Ponadto komisja wyróżniła również następujące prace:

1. Firma Crystal Women
Sylwia Slusarczyk
Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku
2. PRINTLAB
Piotr Mamala, Mateusz Adamczyk
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
3. Gabinet Rehabilitacji Zwierząt „RehVet” S.C.
Renata Stanisz, Renata Sądel
ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
4. Zielone Pudełko
Zuzanna Banasiak, Jolanta Merklinger
Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej
5. Magic Day – organizacja eventów
Jakub Marek, Magdalena Szewczyk
I LO im. Władysława Orkana w Limanowej
6. JumpTime
Izabela Pławecka
ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
7. Aplikacja Mobilna „LIMOTRASA”
Aneta Faron, Monika Sułkowska
ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

Nagrodę specjalną Starosty Limanowskiego, za najwyższy poziom zgłoszonych prac konkursowych otrzymała szkoła ZS Nr 1 w Limanowej którą odebrała dyrektor Joanna Rudek
Podstawą wyboru do nagrody specjalnej była najwyższa średnia z 4 najlepiej ocenionych prac konkursowych w danej szkole.

Oprac. na podstawie powiat.limanowski.pl

Zobacz również