Wyścig pod Ostrą na ostatniej prostej. Konferencja prasowa

Wyścig pod Ostrą na ostatniej prostej. Konferencja prasowa

W ubiegły wtorek w Karczmie Matras w Limanowej odbyła się konferencja prasowa przed 10. Wyścigiem Górskim Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Impreza jest również 9. rundą Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5. i 6. rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

. Przed jubileuszowym wyścigiem wykonano nową nawierzchnię asfaltową, obejmującą 1,5 km trasy oraz miejsca przygotowane pod park serwisowy. Inwestycję  sfinansowano ze środków województwa małopolskiego, a także budżetu powiatu limanowskiego, z którego na ten cel przeznaczono 1 mln zł.

     Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, stanęli przed trudnym wyzwaniem przygotowania trasy tak, aby była bezpieczna zarówno dla kierowców, jak i dla widzów. Wymagania techniczne FIA są bardzo rygorystyczne. Czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie oraz naprawę uszkodzonych barier energochłonnych wykonuje Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej.

     Po bardzo wysokich ocenach FIA i PZM poprzednich zawodów,  wciąż musimy podnosić poprzeczkę wyżej, wciąż polepszając z jednej strony poziom organizacyjny i bezpieczeństwa, zaś z drugiej dbając o wygodę i atrakcje dla naszych kibiców, których z roku na rok pojawia się coraz więcej. Udaje się to dzięki wsparciu i zaangażowaniu powiatu limanowskiego i lokalnych samorządów, z którymi od początku współpracujemy, oraz naszych partnerów i sponsorów, którzy co roku przekonują się, że inwestowanie w tę imprezę jest dla nich korzystne – podsumował przygotowania prezes AMK Limanowa Jerzy Budacz.

     Z kolei Jan Puchała, starosta limanowski powiedział: Warto zawsze przypominać, że powiat limanowski jest jednym z głównych organizatorów tej jedynej w Polsce imprezy. Corocznie przekazujemy kilkadziesiąt tysięcy złotych na przygotowanie trasy wyścigu, ale również przeprowadzenia niezbędnych prac, jeśli zachodzi taka konieczność. Pomimo iż organizacja tego typu wyścigów nie jest zadaniem samorządów, to jednak zawsze wspieramy i chętnie pomagamy, od początku współpracując z AMK w Limanowej.

      Rywalizacja rozpocznie się w piątek 27 lipca przeglądem technicznym samochodów i bolidów, który odbędzie się przed Limanowskim Domem Kultury. Przez dwa kolejne dni miłośnicy sportów motorowych będą mogli obserwować zmagania kierowców na liczącej 5493 m trasie, biegnącej od Starej Wsi do Przełęczy pod Ostrą.

Zobacz również