Relacja z XI obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Margoninie

Relacja z XI obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Margoninie

To już XI obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Mszana Dolna. Opiekunami młodzieży byli: dh Wojciech Gil, dh Grażyna Żurek, dh Czesława Wojciechowska, dh Agata Potaczek, dh Piotr Doll – kierownik obozu.

Młodzieżowa grupa strażaków w Próchnowie (gm. Margonin) spędziła 10 dni. Baza obozu mieściła się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. Młodzież wypoczywała nad jeziorem Margonińskim, gdzie korzystała ze zjeżdżalni wodnej, a także oferowanych przez ośrodek atrakcji. Młodzi strażacy zwiedzili także Kołobrzeg. Mieli okazję płynąć po morzu statkiem „Wiking”.

Praktyczne zajęcia odbywały się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Młodzi strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach dotyczących udzielania pierwszej  pomocy, zapoznała się także ze sprzętem będącym na wyposażeniu tej jednostki. 

Dzięki Janowi Kubackiemu, właścicielowi firmy „Komfort”, młodzież zwiedziła Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach.

 – Pogoda tym razem nam sprzyjała, a w pochmurne dni młodzież korzystała z aquaparku i kina w Wągrowcu.  Codziennie  grupa integrowała się poprzez  gry, zabawy, dyskoteki. Wszystkim  dopisywały  dobre  humory.  W niedzielę młodzież strażacka  uczestniczyła  w mszy  świętej w kościele parafialnym w miejscowości  Żon. Strażacy uczestniczyli w wycieczkach w Biskupinie, Gnieźnie, a także w Poznaniu gdzie zwiedzili ZOO, Muzeum Państwa Polskiego i katedrę – Mówi Piotr Doll, pomysłodawca wyjazdu. 

Organizacja tego obozu była możliwa dzięki dofinansowaniu z MSWiA reprezentowana przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Gminy Mszana Dolna oraz rodziców młodzieży.

Zobacz również