Kamionna dla Zosi. Rodzinny maraton Zumba

Kamionna dla Zosi. Rodzinny maraton Zumba

23 września w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kamionnej odbyła się impreza charytatywna. Celem tego wydarzenia było pozyskanie środków na kosztowne leczenie 3-letniej Zosi Zięby, która od urodzenia zmaga się z zaćmą wrodzoną. Aby dziewczynka mogła widzieć, od urodzenia musiała przejść już kilka poważnych operacji.

Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Iwona Dudziak, którą aktywnie wsparły koleżanki ze Stowarzyszenia „Małopolanki tworzą. Być kobietą z pasją” oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionnej.

Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ale nie ma się co dziwić, ponieważ w tym dniu na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Było to między innymi: przedstawienie dla dzieci pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola w Trzcianie, występ wokalny Iwony Zięby (mamy Zosi), która jest Finalistką 4. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, Zumba KIDS, trening fitness z Adamem Szostakiem, maraton ZUMBA z Ewą Janisz, Agatą Nizioł, Olą Fisher i Dominiką Barci. Ponadto odbyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, porady dietetyka, fotobudka, gry i zabawy rodzinne z animatorami, warsztaty artystyczne dla dzieci, stoisko ze słodkościami, potrawy regionalne i zdrowa żywność, kiermasz rękodzieła, przejazdy na quadach grupy Wolves Squad oraz słodka niespodzianka, którą rozrzucał pilot z samolotu z Aeroklubu Podhalańskiego.

Kwota którą udało się uzbierać na leczenie Zosi to 20 391,98 zł. Zebrane pieniądze pozwolą choć w części pokryć koszty leczenia w niemieckiej klinice, gdzie leczona jest dziewczynka.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

Zobacz również