Pasierbiec. Świecą przykładem i odblaskami

Pasierbiec. Świecą przykładem i odblaskami

W poniedziałek 22 października br. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu miało miejsce podsumowanie uczestnictwa w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Cała społeczność szkolna wzięła udział w bardzo widowiskowym przemarszu przez wieś. Każdy miał na sobie odblaskową kamizelkę.

W tym dniu wieś spowita była mgłą. Mimo to widok był niesamowity! Wszyscy uczestnicy pochodu szli z dużą powagą. Przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem logistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwały towarzyszące od samego początku służby porządkowe – Policja i Ochotnicza Straż Pożarna z Kisielówki. Dopilnowali, aby uczestnicy przemarszu nie tylko efektownie, ale przede wszystkim bezpiecznie dotarli na miejsce zgrupowania. Był nim wysoko położony plac nad Sanktuarium.

Tam ustawiono się w specjalnym szyku tworzącym błyszczący napis  „ODBLASKOWY PASIERBIEC”. Dopiero z drona można było ocenić skalę podjętego wyzwania.

Nikt nie ma wątpliwości, że takie działania mają sens! Są dowodem na to,że tylko wspólnie możemy osiągnąć założone cele.

Jednym z widocznych efektów akcji jest to, że każdy mieszkaniec Pasierbca jest wyposażony w elementy odblaskowe.  Widok psa z odblaskową zawieszką przy obroży nie dziwi już nikogo. Może tylko cieszyć!

Zatem Pasierbiec dołączył do elitarnej grupy społeczności lokalnych świadomych tego, że będąc widocznym na drodze, tym samym stajemy się bardziej bezpieczni.

„Nasza szkoła jest jak nowa – bezpieczna bo odblaskowa”.

Zobacz również